Starostlivosť o záhradu
Pri nákupe nad 100€ doprava zdarma!

BROS SPREJ PROTI LIETAJÚCEMU A LEZÚCEMU HMYZU

BROS Sprej proti muchám je určený na potieranie lietajúceho hmyzu: vošiek, komárov, múch a iných druhov lietajúceho a nelétajícího hmyzu, napr švábov a rusov. Prípravok pôsobí okamžite.


2.90€
2.42€
Nedostupné
BROS hasičák na osy a sršne 300ml

BROS sprej proti osám a sršňom, určený na likvidáciu osích hniezd a hniezd sršňov. Účinok prípravku je okamžitý a udržiava sa niekoľko dní. Dosah rozprašovania až do vzdialenosti 5 metrov. Používajte biocídny prípravok bezpečným spôsobom.Pred použitím si vždy prečítajte etiketu, informácie o prípravku a návod na použitie.


4.60€
3.83€
Nedostupné
Bros Mucholapka

Klasická mucholapka. Působí nepřetržitě několik měsíců. Bez vůně a zápachu.


1.15€
0.96€
Dostupné
Propher Feroset tetra feromonový lapač

Feromonový prostředek k signalizaci a odchytu synantropních zavíječů Pyralidae (tzv. mouční moli). Je účinný na zavíječe skladištního, moučného, paprikového a datlového. Kartónový proužek o velikosti 60x200 mm opatřený otvorem k zavěšení, jednostranně pokrytý vrstvou nevysychavého lepidla s obsahem sexuálního feromonu. Lepová vrstva je kryta silikonovaným papírem. Každý proužek je zabalen v polypropylenovém obalu.


0.65€
0.54€
Dostupné
BROS MUCHOLAPKA PLOCHÝ LEP

Moderná forma vábenia lietajúceho hmyzu. Špeciálna formulácia lepidlá vydrží účinná až 12 mesiacov po vybalení z krabice. Možnosť použiť v akejkoľvek miestnosti.


1.40€
1.17€
Dostupné
Bros stajňová mucholapka

Vhodný na použitie v hosp. priestoroch, technickým miestnostiach, v skladoch a všade tam, kde sa neodporúča použitie insekticídov. Rozmer: 32cm x 55cm. Balenie: 5ks


7.20€
6.00€
Nedostupné
BROS Lapač ovocných mušiek

Plastový lapač s obsahom feromonov, príťažlivý ovocné mušky bez insekticídov. Nádoba sa naplní feromonovou pribalenou náplňou, následne sa uzavrie a umiestni na miesto výskytu mušiek. Ako náplň neskôr môžete použiť sladkú šťavu - sirup, curkovú vodu a podobne. Náplň vystačí po dobu 1 mesiaca.


4.20€
3.50€
Dostupné
BROS Prášok proti mravcom 250g

BROS PRÁŠOK PROTI MRAVCOM 250g/12K určený pre vnútorné priestory a tesné okolie domov: terasy, príjazdové cesty, chodníky, záhradné chatky a pod. Používať ako prášok alebo vodný roztok. Univerzálny spôsob aplikácie ako: Nasypte asi 10g prípravku na hniezdo alebo prístupovú cestu k nemu. Prášok bude do hniezda zanesený hmyzom a kolónie hmyzu budú zlikvidované.


3.90€
3.25€
Dostupné
BROS Prášok proti mravcom 100g

BROS PRÁŠOK PROTI MRAVCOM 250g/12K určený pre vnútorné priestory a tesné okolie domov: terasy, príjazdové cesty, chodníky, záhradné chatky a pod. Používať ako prášok alebo vodný roztok. Univerzálny spôsob aplikácie ako: Nasypte asi 10g prípravku na hniezdo alebo prístupovú cestu k nemu. Prášok bude do hniezda zanesený hmyzom a kolónie hmyzu budú zlikvidované


2.10€
1.75€
Dostupné
BROS granulát proti mravcom 80g

Jed na okamžité použitie proti mravcom v miestnostiach a v ich bezprostrednom okolí, vrátane terás, balkónov, altánkov, chodníkov, príjazdových ciest atď.


1.70€
1.42€
Dostupné
IMIDASECT ANTS

Gelóvá nástraha proti mravcom na priame použitie. Výhoda použitia jednoduchá aplikácia vysoká účinnosť pôsobí kontaktne aj požerovo - likviduje celé hniezda. Je to biocídny prípravok (insekticíd) pre spotrebiteľské použitie. Rozsah použitia: prípravok pre priamu aplikáciu proti mravcom, určený na požitie vo vnútorných priestoroch a proti prenikaniu mravcov z vonkajšieho prostredia. Mechanizmus účinku: pôsobí kontaktne aj požerovo na larvy aj dospelé mravce. Imidacropit patrí medzi nitroguanidiny a v tele hmyzu sa viaže na neuróny, narúša a blokuje prenos nervových impulzov čo je pre zasiahnutý hmyz smrtelné. Mravce sú lákané atraktantami v géle robotnice donášajú gél do hniezd a distribuujú ho medzi ostatných príslušníkov kolónie, ktorá je zlikvlidovaná a mravce uhynuté do 10 dní.


8.60€
7.17€
Nedostupné
ZDRAVÁ ZÁHRADA - BIOFORMATOX PLUS - 200 G

Popis a pôsobenie: Bioformatox je prostriedok proti mravcom. Pôsobí dotykovo, najlepšie vo forme postreku či zálievky priamo na hmyz a predovšetkým do jeho hniezd. Pôsobí selektívne na mravce. Ochranná lehota: 0 dní Dávkovanie: 2 - 7 % (2 - 7 dkg na 1 l vody) pri silnejšom výskyte aplikovať predovšetkým do hniezd - tie preliať. Je možné použiť aj vyššiu koncentráciu. Na zaistenie dobrej účinnosti pridať na 1 l aplikačnej kvapaliny 5 - 15 kvapiek povoleného zmáčadla (prípadne "Jar" - 15 kvapiek).


3.60€
3.00€
Dostupné
BIOTOLL PROTI MRAVCOM

Charakteristika produktu : insekticídna nástraha s dlhodobým účinkom vo forme prášku spoľahlivo ničí mravce, ktoré často prenikajú zvonku do vnútorných priestorov ničí aj rybenky a muchy domáce pôsobí ako kontaktný a požerový jed s predĺženým účinkom, ktorý zaručuje prenos do hniezda mravcov


2.20€
1.83€
Nedostupné
Bros nástraha na mravce - domček

Bros nástraha na mravce - domček Kŕmidlo s jedovatým vnadidlom na bojovanie proti mravcom v miestnostiach a v ich bezprostrednom susedstve. Mravce prilákané vnadidlom vyberajú jedovaté krmivo z pasce a potom ho odnášajú do hniezda ničiac celú kolóniu spolu s kráľovnou.


3.20€
2.67€
Dostupné
BROS LEPOVÁ PASCA NA ŠVÁBY

BROS lep na šváby. Nevysychá 4 mesiace, neobsahuje chemikálie, môže sa používať v nemocniciach. Lep vyberte z obalu a umiestnite v miestach najčastejšieho výskytu hmyzu. Použitý lep zahodte do nádob na odpad.


1.40€
1.17€
Dostupné
BROS SPREJ PROTI LIETAJÚCEMU A LEZÚCEMU HMYZU

Prípravok na potlačenie výskytu lietajúceho a lezúceho hmyzu v miestnostiach - švábov, rusov, mravcov, švehiel a iných. Špeciálnym zložením zaisťuje mnohostranné pôsobenie prípravku: okamžitý výsledok likvidácie hmyzu, dlhodobé pôsobenie v mieste aplikácie, ničenie dospelého hmyzu i vajíčok.


2.90€
2.42€
Nedostupné
Protect na ničenie ploštíc posteľnej a blchy

V uzavretých priestoroch proti ploštici domácim a blchám. Účinná látka: 2,8 g / kg S - metoprén; 1,8g / kg pyretrin; 3,6g / kg PBO Návod na použitie: Prípravok účinkuje dotykom. Pred použitím zabezpečite a uvoľnite bezpečnostné uzávery, otvorte okná a zabezpečte dôkladné vetranie miestnosti. Rozprašujte cielene na cestičky, úkryty a výskyt hmyzu. Na hubenie ploštice domácej: rozprašujte na rohy matracov, nočné stolíky, okolo konštrukcií postele, nábytok v okolí stoly, stoličky, zásuvky, zadné steny obrazov, zrkadlá. Tiež je dôležité ošetriť lemovanie okolo stien parkiet, linolea, kobercov. Nerozprašujte na obliečky a šatníková bielizeň, ale odporúčame to v prípade vypraní v 60 ° C stupňovej vode. Nerozprašujte na elektrické zariadenia! Dávkovanie: cca 15ml / 24-26 rozprášení / stačí na m2. Obsah nádobky stačí na 30m2 plochy. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti rozpráši opakujte po 2-3 týždňoch.


17.50€
14.58€
Dostupné
DELTASECT 015 RTU

Charakteristika produktu: Prípravok určený k priamemu použitiu proti lezúcemu hmyzu a článkonožcom vo vnútorných priestoroch. Účinná látka: Deltamethrin 0,15g/L (0,015%), pyretroid Formulácia: Vodná suspenzia na priame použitie (RTU) Výhody použitia: dlhodobý účinok vysoká účinnosť pôsobí kontaktne aj požerovo usmrcuje hmyz takmer okamžite pripravený na použitie Rozsah použitia Prípravok pre priame použitie, určený na hubenie všetkých vývojových štádií lezúceho hmyzu, ako sú švábi, rusi, mravce, blchy, ploštice, rybenky a pod., vo vnútorných priestoroch obytných budov. Návod k použitiu: Pred použitím nádobu dôkladne pretrepte. Otvorte trysku nastavením symbolu sprej a silným opakovaným stláčaním páčky prípravok aplikujte. Proti mravcom aplikujte okolo vchodov do hniezd, na cestičky, alebo ako bariéru na miesta ich prenikania do vnútorných priestorov. Proti ostatným druhom aplikujtena všetky oblasti výskytu hmyzu (trhliny, pukliny, skryté priestory a možné skrýše hmyzu, do rohov miestností, okolo podlahových líšt, nôh nábytku, na dverové prahy a okolo zárubní v blízkosti vodovodného potrubia, kanalizačného potrubia a pod.) Dávkovanie: Prípravok aplikujte tak, aby všetky povrchy, ktoré majú byť ošetrené, boli rovnomerne navlhčené. Postrek zostáva účinný (reziduálna účinnosť) najmenej 10 dní, nesmie však byť umytý, utretý, zaprášený, alebo inak znehodnotený. Vedľajšie účinky: Pri dodržaní návodu na použitie a bezpečnostných opatrení nie sú vedľajšie účinky. Mechanizmus účinku Pôsobí kontaktne aj požerovo. Deltamethrin usmrcuje hmyz takmer okamžite tým, že blokuje prenos nervových impulzov. Používajte biocídny prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu, informácie o prípravku a návod na použitie.


5.30€
4.42€
Dostupné
K-Othrine 25SC

Charakteristika produktu: K-OTHRINE 25 SC (Kothrine) je insekticíd na ničenie škodlivého a obťažujúceho hmyzu v objektoch a okolí. Šváby, rusy, cvrčky, ploštice, osy, muchy, mravce, švehly, blchy, komáre a ďalšie škodlivé chrobáky...... V Českej republike registrovaný aj proti kliešťom. Stabilizovaná vodná suspenzia insekticídneho prípravku na neprofesionálne použitie určeného na ničenie škodlivého a obtiažneho hmyzu. Je použiteľný v bytoch, obchodoch, zdravotníckych zariadeniach, potravinárskych prevádzkach a výrobniach ako i v objektoch živočíšnej výroby a pod. Účinná látka: Deltamethrin 25 g/l Pôsobenie prípravku: K-Othrine pôsobí ako kontaktný insekticíd vo veľmi krátkej dobe a má dlhú reziduálnu účinnosť ( v závislosti od druhu ošetrovaného povrchu a použitej koncentrácie 3 a viac mesiacov). Účinná látka sa neodparuje, je odolná voči slnečnému žiareniu a teplu, je bez zápachu, nezanecháva viditeľné stopy na ošetrených plochách a nespôsobuje koróziu. Má dobrý odpudzujúci účinok na hmyz. Spektrum účinnosti prípravku: Ničí dospelé a ďalšie pohyblivé štádia hmyzu. Používa sa na ničenie rusov domácich, švábov obecných, cvrčkov domácich, pavší, ploštíc domácich, ôs, múch, mravcov, rôznych škodlivých chrobákov, molí, vijačiek, komárov, bĺch i švehiel. Zmiešaním prípravku s vodou a po dôkladnom zamiešaní vzniká suspenzia, ktorá sa aplikuje pomocou ručných alebo motorových postrekovačov. Dávkovanie: 10ml / 1 liter vody / 20 m2 Aplikácia: Vykonávame celoplošný alebo pásový (bariérový) postrek. Pri likvidácii švábovitého hmyzu vykonávame pásový postrek okolo všetkých vstupov do miestností, pozdĺž stien, okolo výleviek a umývadiel, drezov, vaní, chladničiek, rozvodov vody a kúrenia. Proti plošticiam aplikujeme suspenziu na konštrukcie postelí, nábytku, za obrazy a všetky ďalšie miesta, ktoré môžu slúžiť ako úkryt hmyzu. Proti blchám sa celoplošne ošetrujú podlahy (najmä drevené), koberce, pásy pozdĺž stien a miesta, kde sa zdržujú domáce zvieratá. Proti muchám a komárom, moliam a vijačkám vykonávame celoplošné postreky stien a stropov a zvýšenú pozornosť venujeme miestam, kde sa zhromažďujú (komáre na stropoch, muchy na slnečných stenách a pod.) Dôležité aplikačné poznámky: Z ošetrovaných objektov je nutné odstrániť nebalené potravinárske suroviny a výrobky. Balené je nutné v mieste postreku zakryť. Priame ošetrovanie potravinárskych surovín a výrobkov je zakázané. Pracovné stoly, stroje, nádoby a pod. sa pred zásahom prikryjú a po postreku riadne umyjú. V objektoch živočíšnej výroby je nutné sa vyvarovať priamemu zásahu hospodárskych zvierat pri postreku. Je zakázané ošetrovať krmivá a zdroje pitnej vody. Po aplikácii je nutné umyť žľaby, napájadlá a plochy slúžiace k uskladneniu krmív. Pri zásahu proti kliešťom neošetrujte rastliny, ktoré sú určené na konzumáciu alebo ako krmivo (zelenina, ovocie, krmoviny) Po ukončení práce ihneď opustite ošetrované priestory! Po práci je nutné sa dôkladne umyť vodou a mydlom. Dbajte na to, aby pri práci neboli prítomné ďalšie osoby. Vstup do ošetrených miestností je možný až po uschnutí postrekovej kvapaliny a dôkladnom vyvetraní. Rovnako vstup na ošetrené vonkajšie plochy je možný až po zaschnutí postreku.


4.95€
4.13€
Nedostupné
Cyper 0,5 EM 500 ml rozprašovač

Cyper 0,5 EM 500 ml R/20K proti voškán je postrekový, širokospektrálny, insekticídny prípravok v úprave mikroemulzného vodného koncentrátu proti parazitujúcemu hmyzu (mravcom, švábom, plošticiam, komárom, muchám, kliešťom v oblasti komunálnych služieb. Prípravok je nehorľavý, bez zápachu, neznečusťuje a nezanechávy škvrny na textile tapetách, stenách. Je biologicky odbúrateľný. Účinná látka: cipermetín 0,5g/kg Rozsah použitia: Domácnosti, kuchyne, pivnice, sklady, prevádzky potravín, šatníky, hotelové zariadenia, v oblasti komunálnych služieb. Príbytky domácich zvierat (klietky, búdy, maštale)-učinkuje proti parazitom a ich zárodkov u psov, mačiak, koní, oviec, zajacov, atď. Nestriekajte na telo zvierat ! Návod na použitie: Proti lezúcemu hmyzu postriekajte plochy vyskytu a cestičky pohybu. Špáry vystriekajte hlavne pri teplovosných rozvodoch, stupačkách, v okolí WC. Proti lietajúcemu hmnyzu postriekajte náletové plochy. Priestor ozatvorte a o 10-15 min. vyvetrajte. Postrek opakujte po 48 hodinách. Prípravok sa nesmie dostať do priameho styku s potravinami, pitnou vodou, detskými hračkami ! Nestriekajte do akvárií! Čas potrebný na dosiahnutie biocídneho účinku : 2 hod. Doporučenie výrobcu: Ošetrenie okrasných rastlín proti listovým voškám Prvá pomoc: V prípade kontaktu s očami je potrebné ihneď ich umyť s veľkým množstvom vody, prípadne vyhladajte lekársku pomoc. V prípade požitia okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie. Skladovanie: Skladujte v pôvodných obaloch, pri teplote 5-30 stupňov celzia oddelene od potravín , nápojov, liekov, krmív, hnojív, dezinfekčných prostriedkov, horľavín. Chránte pred mrazom a priamym slnečným svetlom. Upozornenie: Veľmi jedovatý pre vodné organizmy. Jedovatý pre včely. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevypúštajte do kanalizačnej siete. Zabránte uvoľneniu do životného prostredia. Môže spôsobiť dlhodobé škodlivé účinky vo vodnej zložke životného prostredia.


4.90€
4.08€
Dostupné
Cyper 0,5 EM 250 ml rozprašovač

Cyper je postrekový, širokospektrálny, insekticídny prípravok v úprave mikroemulzného vodného koncentrátu proti parazitujúcemu hmyzu (mravcom, švábom, plošticiam, komárom, muchám, kliešťom v oblasti komunálnych služieb. Prípravok je nehorľavý, bez zápachu, neznečisťuje a nezanecháva škvrny na textile tapetách, stenách. Je biologicky odbúrateľny. Účinná látka: cypermetrín 0,5g/kg Rozsah použitia: Domácnosti, kuchyne, pivnice, sklady, prevádzky potravín, šatníky, hotelové zariadenia, v oblasti komunálnych služieb. Príbytky domácich zvierat (klietky, búdy, maštale)-účinkuje proti parazitom a ich zárodkov u psov, mačiek,koní, oviec, zajacov, atď. Nestriekajte na telo zvierat ! Návod na použitie: Proti lezúcemu hmyzu postriekajte plochy výskytu a cestičky pohybu. Špáry vystriekajte hlavne pri teplovodných rozvodoch, stúpačkách, v okolí WC. Proti lietajúcemu hmyzu postriekajte náletové plochy. Priestor uzatvorte a o 10-15 min. vyvetrajte. Postrek opakujte po 48 hodinách. Prípravok sa nesmie dostať do priameho styku s potravinami, pitnou vodou, detskými hračkami ! Nestriekajte do akvárií! Čas potrebný na dosiahnutie biocídneho účinku : 2 hod. Doporučenie výrobcu: Ošetrenie okrasných rastlín proti listovým voškám Prvá pomoc: V prípade kontaktu s očami je potrebné ihneď ich umyť s veľkým množstvom vody, prípadne vyhľadajte lekársku pomoc. V prípade požitia okamžite vyhľadajte lekársku pomoc a ukážte tento obal alebo označenie. Skladovanie: Skladujte v pôvodných obaloch, pri teplote 5-30 stupňov celzia oddelene od potravín , nápojov, liekov, krmív, hnojív, dezinfekčných prostriedkov, horľavín. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným svetlom. Upozornenie: Veľmi jedovatý pre vodné organizmy. Jedovatý pre včely. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevypúštajte do kanalizačnej siete. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. Môže spôsobiť dlhodobé škodlivé účinky vo vodnej zložke životného prostredia.


3.25€
2.71€
Dostupné
ALMUS CHAMPION ČERVENÝ

Prípravok na ničenie lietajúceho a lezúceho hmyzu a jeho zárodkov. Je neškodný pre človeka a teplokrvné živočíchy. Almus Champion je netoxický insekticídny prípravok s dlhodobým účinkom. Charakteristika produktu Almus Champion je prípravok na ničenie lietajúceho a lezúceho hmyzu a jeho zárodkov. Je neškodný pre človeka a teplokrvné živočíchy. Almus Champion je netoxický insekticídny prípravok s dlhodobým účinkom. Likviduje šváby, muchy, osy, komáre, ploštice, pavúky, mole, mravce, švely, kliešte. Je použiteľný aj pri insekticídnej asanácii skladov, v objektoch živočíšnej výroby, potravinárskeho priemyslu, odpadové potrubia....


4.55€
3.79€
Dostupné
Almus Champion 200mlR modrý

Prípravok na ničenie ektoparazitov na zvieratách. Účinný proti všetkým známym druhom ektoparazitov na zvieratách, likviduje aj zárodky. Je neškodný pre človeka a teplokrvné živočíchy. Almus Champion je netoxický antiparazitný a insekticídny prípravok s dlhodobým účinkom. Likviduje blchy, vši, kliešte, roztoče, švely. Je použiteľný aj pri insekticídnej asanácii prostredia, kotercov, búd,košov a klietok. Účinná látka: permethrinum 0,40g v 100ml prípravku, pomocné látky (emulgujúce a aromatické látky, čistená voda).


2.85€
2.38€
Dostupné
CHEMSTOP ECOFIX 250ML

Lep na prípravu feromónových, vizuálnych a bariérových lapačov hmyzu, na natieranie pá- sov, fólií, či priamo kôry stromov na imobilizáciu húseníc, lariev a dospelých štádií hmyzu. Podrobný popis: Nanášajte na podklad alebo priamo na kôru stromov vo vrstve 0.2 - 0.3 mm špachtľou alebo za tepla natierajte štetcom. Teplotný rozsah použitia 0 - 55 °C. V prípade potreby možno lep nariediť pár kvapkami zmesi pripravenej z dvoch dielov benzínu a jedného dielu liehu. Informácia o možnej fytotoxicite, odrodovej citlivosti a všetkých ďalších priamych alebo nepriamych nepriaznivých vedľajších účinkoch na rastliny alebo rastlinné produkty: Pri mladých stromoch nenanášajte prípravok priamo na kôru, ktorú by mohol poškodiť, ale na podklad (plastový alebo papierový pás). Bezpečnostné opatrenia: Pri práci používajte osobné ochranné pracovné prostriedky (pracovný oblek, ochranné rukavice, okuliare, obuv) a dodržiavajte základné hygienické zásady! Nejedzte, nepite a nefajčite! Nezohrievajte na otvorenom ohni. Horľavina IV. triedy. Prvá pomoc: · po náhodnom kontakte s očami: vyplachovať prúdom pitnej vody, privolať lekára! · po kontakte s pokožkou: umyť jedlým olejom alebo medicinálnym olejom, následne umý- vať teplou vodou a mydlom, resp. vhodnou umývacou pastou! Skladovanie: Výrobok určený pre veľkospotrebiteľov skladovať v skladoch suchých, hygienicky čistých a dobre vetrateľných, v pôvodných neporušených obaloch, oddelene od požívatín, krmív a hnojív pri teplote do 40 °C. Balenie pre malospotrebiteľov skladovať na suchom mieste, oddelene od poživatín, hnojív, krmív, liekov, dezinfekčných prostriedkov a obalov od týchto látok pri teplote do 40 °C. Zneškodnenie obalov a zvyškov: Obaly pre veľkospotrebiteľov po vyprázdnení odovzdať do príslušnej spaľovne na spálenie alebo na recykláciu. Obaly pre malospotrebiteľov z plastov a hliníka po odstránení zvyškov a znehodnotení odovzdať do separovaného zberu.


4.95€
4.13€
Dostupné
Lepové šípky

Lepové šípky slúžia ako biologicky šetrný, pomocný prostriedok na ochranu rastlín pred napadnutím škodcami. Sú určené na sledovanie a k čiastočnému znižovaniu populačnej hustoty škodlivých organizmov. Dosky sú opatrené lepom a prispôsobené tak, aby ich bolo možné použiť na ochranu zeleniny v skleníku, v záhradách a tiež k ochrane izbových kvetín v domácnostiach. Svojimi farbami silne lákajú škodcu, ktorí sa následne prilepí na nevysychajúci lep. použitie: Na ochranu izbových rastlín pred škodlivým poletujúcim hmyzom (voškami, molicami, skočkami, smutnicemi, vrtalkami a ďalším hmyzom)


2.15€
1.79€
Dostupné
Lepové dosky biele Stopset

Slúži na odchyt škodlivého hmyzu, ako sú piliarka jablčná, piliarka slivková, piliarka žltá, ktoré škodia na jabloniach, slivkách, marhuliach a broskyniach. Predovšetkým PILIARKA SLIVKOVÁ spôsobuje značné škody na kvitnúcich slivkách.


2.80€
2.33€
Nedostupné
Lepové dosky žlté Stopset

STOPSET ŽLTÉ lepové dosky slúžia na odchyt škodlivého hmyzu, ako sú molice, smútivky, vrtivky, lietajúce imága vošiek, skočky, minérky, strapky, nosániky., v záhradách, sadoch, skleníkoch, bytoch, v skladoch ovocia a zeleniny a pod. Źlté lepové dosky Stopset sa používajú aj na odchyt vrtivky čerešňovej, spôsobujúcej červivosť čerešní. Dosky vyveste na slnečnej strane stromov v období, keď sa plody začínajú farbiť nažlto. Na upevnenie dosiek použite špagát a vyveste ich tak, aby lepová plocha bola vodorovne so zemou, pretože vrtivka čerešňová nalietava na lapače predovšetkým zospodu. Zloženie: nevysychavé lepidlo Chemstop Ecofix na inertnom plastovom nosiči žltej farby. Princíp účinnosti Funkcia STOPSETu je založená na kombinovanom účinku vábiacich a lepiacich vlastností dosiek. Žlté lepové dosky svojou farbou pripomínajú farbu kvetov, čím lákajú škodlivý hmyz, ktorý sa prilepí na lepkavý povrch. Návod na použitie: Žlté lepové dosky vyveste na miesta výskytu škodcov v úrovni výšky rastlín. V bytoch na ochranu izbových rastlín používajte žlté lepové šípky, ktoré zapichnite do pôdy v črepníku, alebo zaveste približne vo výške hornej tretiny rastliny. Pri izbových rastlinách odporúčame dať do každého kvetináča jednu dosku alebo šípku. V skleníkoch a na záhonoch vešajte lepové dosky každé 2 metre. Lepové dosky vymeňte za nové hneď, keď sa lepkavá strana úplne pokryje chyteným hmyzom alebo zapráši, obvykle po 6 týždňoch od vyvesenia.


2.70€
2.25€
Nedostupné
Lepové pásy na kmene stromov 2m

Bio ochrana do ovocných stromov pred piadivkami a pred mravcami a voškami. Niektorý škodcovia, ako napr. samičky piadivky zimnej a piadivky jesennej, alebo mravce roznášajúce a chrániace vošky, sa do koruny stromov dostávajú iba po kmeni stromu.


2.90€
2.42€
Dostupné
ALMUS Champion modrý 500ml

Almus Champion je postrekový netoxický antiparazitný a insekticídny prípravok s dlhodobým účinkom. Je určený na použitie proti ektoparazitom ( blchy, vši, kliešte, roztoče, švoly) na psoch, mačkách, športových holuboch, exotickom vtáctve...Je použiteľný aj pri insekticídnej asanácií prostredia, kotercov, búd, košov a klietok.


4.55€
3.79€
Dostupné
Gélová nástraha proti mravcom

Nástraha vo forme gélu na priame použitie proti rusovi domovému (Blattella germanica), švábovi obyčajnému (Blatta orientalis), švábovi hnedopásavému (Supella longipalpa), švábovi americkému (Periplaneta amaricana) a ich nymfám.Účinná látka: Imidacloprid 21,5g/kg (2,15%), nitroguanidin Formulácia: gél na priame použitie Vzhľad: gél bielej až béžovej farby so slabým charakteristickým zápachom Biocídny prípravok (insekticíd) pre spotrebiteľské použitie.VÝHODY POUŽITIA - jednoduchá aplikácia - vysoký a dlhodobý účinok - pôsobí kontaktne aj požerovo - likviduje aj jedince v úkrytochROZSAH POUŽITIA Prípravok pre priamu aplikáciu proti švábom, rusom a ich nymfám, určený na použitie vo vnútorných priestoroch všetkých typov ako sú napr. obytné miestnosti, kuchyne, komory, pivnice, reštaurácie, kuchyne verejného stravovania, potravinárske výrobne a prevádzky, hotely, školy, zdravotnícke zariadenia, dopravné prostriedky, sklady, priemyselné objekty a pod..MECHANIZMUS ÚČINKU Pôsobí kontaktne aj požerovo na dospelé jedince a nymfy. Imidacloprid patrí medzi nitroguanidiny a v tele hmyzu sa viaže na neuróny, narúša a blokuje prenos nervových impulzov čo je pre zasiahnutý hmyz smrteľné. Hmyz je lákaný potravinovými atraktantami v géle. K úhynu dochádza počas 10 dní. Hynie aj hmyz požierajúce v úkrytoch trus a zbytky jedincov, ktorí mimo úkryt gél požili. Gél aplikovaný za normálnych podmienok zostáva aktívnou a účinnou návnadou po dobu 2 mesiacov.NÁVOD K POUŽITIU Pred aplikáciou prípravku odstráňte, pokiaľ možno, všetky prirodzené zdroje potravy rusov a švábov z ošetrovaného priestoru, vrátane odpadkov. Prípravok aplikujte na miesta kde je teplota nižšia ako 50°C, kde sa rusi a šváby ukrývajú a vyhľadávajú potravu a vodu. Pri kontrolách gél podľa potreby dopĺňajte.Aplikačné dávky: Rus domový a Šváb hnedopásy mierny stupeň zamorenia: 1 kvapka (0,1g)/m2 silný stupeň zamorenia: 2 kvapky (0,2g)/m2 Šváb obyčajný a Šváb americký mierny stupeň zamorenia: 2 kvapky (0,2g)/m2 silný stupeň zamorenia: 3 kvapky (0,3g)/m2Aplikovaná 1 kvapka gélu by mala mať asi 5mm v priemere ( približne 0,1g). Neaplikujte na miesta, ktoré sú pravidelne upratované, umývané vodou a čerstvo ošetrené insekticídnym postrekom mohlo by prísť k premiestneniu, kontaktu s potravinami, poškodeniu vodou, alebo zničeniu. Gél nepostrekujte žiadnymi insekticídmi. Gél môže poškodzovať farbu textilných tkanín.Vedľajšie účinky: Pri dodržaní návodu na použitie a bezpečnostných opatrení nie sú vedľajšie účinky.Používajte biocídny prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu, informácie o prípravku a návod na použitie.


8.60€
7.17€
Nedostupné
SOMI-Prášok proti lezúcemu hmyzu

SOMI-Prášok proti lezúcemu hmyzu Prípravok určený k priamemu použitiu poprášením proti lezúcemu hmyzu ako sú mravce, švábi,rusi, ploštice, pavúky, blchy a pod..Účinná látka: Deltamethrin 0,5g/kg (0,05%), pyretroid Formulácia: popraš (DP)VÝHODY POUŽITIA - dlhodobý účinok - vysoká účinnosť - pôsobí kontaktne aj požerovo - usmrcuje hmyz takmer okamžiteROZSAH POUŽITIA Prípravok je určený na hubenie lezúceho hmyzu, ako sú mravce, švábi, rusi, pavúky, blchy, ploštice, rybenky a pod..NÁVOD K POUŽITIU Prípravok sa aplikuje v tenkej vrstve formou poprášenia na miesta výskytu hmyzu. Proti mravcom aplikujte okolo vchodov do hniezd, na cestičky, alebo ako bariéru na miesta ich prenikania do vnútorných priestorov, ak nemožno nájsť hniezdo,aplikujte na miesta častého výskytu. Proti ostatným druhom aplikujte prípravok na všetky miesta, kde sa hmyz vo dne vyskytuje a vyhľadáva potravu a kde sa v noci ukrýva (pod nábytok, do rohov miestností, okolo podlahových líšt, nôhnábytku, na dverové prahy, atď.) Nemiešajte s inými prípravkami, zmesami a látkami. Dávkovanie:Mravce: prípravok aplikujte v dávkach 10 až 20g na hniezdo. Po 10 minútach mravce uhynú. Ak nemožno hniezdo nájsť, aplikujte na miesta častého výskytu mravcov v dávkach 20 až 30g prípravku na m2. Aplikáciu opakujte niekoľkokrát, v týždenných intervaloch.Ostatný lezúci hmyz: Aplikujte 20 až 30g prípravku na m2.Posyp zostáva účinný (reziduálna účinnosť) najmenej 10 dní, nesmie však byť umytý, utretý, zaprášený, alebo inak znehodnotený.Vedľajšie účinky: Pri dodržaní návodu na použitie a bezpečnostných opatrení nie sú vedľajšie účinky.MECHANIZMUS ÚČINKU Účinná látka Deltamethrin, patriaca medzi pyrethroidy pôsobí kontaktne aj požerovo. Deltamethrin usmrcuje hmyz takmer okamžite tým, že blokuje prenos nervových impulzov.Používajte biocídny prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu, informácie o prípravku a návod na použitie.


8.00€
6.67€
Dostupné
Ferdo Stop - Krieda proti mravcom

Krieda proti mravcom Ferdo Stop. - biocídny prípravok určený na ničenie mravcov - kontaktný insekticíd nanesený na kriede UPOZORNENIE: Používajte biocídne výrobky bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte údaje na obale a informácie o výrobku Balenie 1ks/8g


2.35€
1.96€
Dostupné
PROTECT 400ml aerosol na osy

PROTECT aerosol na ničenie osích hniezd Účinná látka: 0,3g / kg cifenotrin, 0,1g / kg d-tetrametrin Aerosol je vybavený špeciálnou tryskou vďaka ktorej je možné z bezpečnej vzdialenosti (1-3 metre) ničiť osie hniezda. Účinná látka po zasiahnutí lietajúci hmyz okamžite ochromí a usmrtí. Použitie je možné všade okolo domu, v priestoroch strechy alebo v záhrade a korunách stromov. Obsah 400ml


4.60€
3.83€
Nedostupné